Dolnośląski Rajd o Kropelce
+48 74 644 70 80 +48 603 60 60 70
rajd@naszbiznes24.pl

2018

Pojechali turystycznie i ekologicznie
 
 
Rajdowiec i jednocześnie instruktor nauki jazdy – Rafał Fiołek okazał się najlepszym kierowcą w 8. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce – Terwer Logistic. Świdniczanin, pilotowany przez żonę Paulinę Fiołek, za kierownicą Renault Clio uzyskał wynik spalania 3,62 l benzyny na 125 km. W zawodach zorganizowanych wspólnie przez FRW Media Group, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej oraz Urząd Miasta w Świdnicy wzięło udział 58 załóg, a łącznie ok. 170 osób. Tegoroczna edycja rodzinnej eko-rywalizacji połączona była z finałem akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2018” oraz  pilnikiem „Noc Świętojańska” nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy.
Zawody organizowane wspólnie przez FRW Media Group, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej oraz Urząd Miasta w Świdnicy cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mistrzów eko-jazdy, ale także rodzin z dziećmi i grup przyjaciół. W tym roku do zawodów zgłosiła się maksymalna ilość załóg, czyli 60, a w rywalizacji ostatecznie wystartowało 58 teamów. Co ważne 8. edycja Dolnośląskiego Rajd o Kropelce zyskała tytularnego sponsora, którym jest świdnicka firma transportowa Terwer Logistic. Po raz pierwszy zawody połączone też były z finałem kampanii „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, organizowanej wspólnie przez fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland, Salony Toyota Nowakowski i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, równocześnie też partnerów „Kropelki”.
 
W niedzielny poranek, 24 czerwca 2018, po uroczystym starcie honorowym nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy i komisyjnym tankowaniu, uczestnicy wyruszyli na trasę.
 
– Przygotowaliśmy aż 30 różnych zadań. Najpierw uczestnicy do pokonania mieli próby sprawnościowe i test z przepisów ruchu drogowego usytuowane w Wałbrzychu na terenie fabryki Toyoty oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Potem przyszła kolej na zagadki dotyczące partnerów rajdu – m.in. Uzdrowiska Szczawno-Zdrój S.A., Zamku Książ, WORD Wałbrzych, gmin Walim, Dzierżoniów i Jedlina-Zdrój. Odwiedzili kompleks Arado – Zaginione Laboratorium Hitlera oraz Europejską Perłę Baroku, jaką niewątpliwie jest Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i pocysterski zespół klasztorny w Krzeszowie. Przystanki mieli również w Chełmsku Śląskim i w ZOO w Łącznej koło Mieroszowa, a także na zaporze na Jeziorze Bystrzyckim – relacjonuje Robert Jagła Komandor 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce – Terwer Logistic, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. -Serdecznie dziękuję wszystkim „Kropelkowiczom” za wspólną zabawę, a sponsorom i partnerom za okazane wsparcie logistyczne i finansowe – dodaje Komandor.
 
Trzeba podkreślić, że załogi startujące w 8. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce – Terwer Logistic zostały podzielone na grupy, zgodnie z wykorzystywanym paliwem, a następnie na klasy – zgodnie z pojemnością silnika. Wyjątkami były grupa Historyczna, gdzie liczyło się paliwo i rocznik samochodu oraz grupa Open, w której przyznano tylko klasyfikację generalną, a także grupa „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, tu postawiono specjalne wytyczne.
 
– Muszę przyznać, że trasa była niezwykle malownicza i zróżnicowana pod względem terenu, dlatego nie było łatwe utrzymywanie przez cały czas niskiego spalania, trudnością były zwłaszcza górskie pojazdy. Trzeba było kalkulować i trzymać się złotych zasad eko-jazdy. Jednak zabawa była świetna i czuć było atmosferę rywalizacji. Myślę, ze postawiliśmy na dobre auto, notabene pożyczone od teściowej. Nasze Renault Clio z benzynowym silnikiem o poj. 1149 ccm, spaliło – zaledwie ok. 2,9 l na 100 km – mówi Rafał Fiołek – pilot rajdowy i instruktor nauki jazdy ze Świdnicy, który załogę tworzył wraz z żoną Pauliną. To właśnie do nich powędrowała najważniejsza nagroda w rajdzie, czyli Grand Prix.
 
Patronat honorowy nad 8. Dolnośląskim Rajdem o Kropelce – Terwer Logistic sprawowali: Prezydent Miasta Świdnica, Starosta Powiatu Świdnickiego, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Burmistrz Miasta Dzierżoniów, Burmistrz Miasta Nowa Ruda, WORD Wałbrzych. Sponsorem tytularnym została firma Terwer Logistic. Partnerami wydarzenia byli: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Toyota Motor Manufacturing Poland, Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, Wydział Gospodarki Odpadami w Świdnicy, Zoo Łączna, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamek Książ, Wieża Ratuszowa w Świdnicy, Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Agencja Reklamowa „Geospace”, Auto Naprawa „Serwis Park” Paweł Krysiak, Mc Donald’s Świdnica – Wałbrzych, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Tu Się Tworzy, Golf Spa, Ski-Raft, Cukiernia Bis, Wydawnictwo Insignis, Box74, Studio Plan, Mleczni Bracia, Pasol-Paco i MPK Świdnica oraz Gminy Walim i Jedlina-Zdrój. Patroni medialni to: Tygodnik „30 Minut”, swidnica24.pl oraz doba.pl.
 
 
 
8. Dolnośląski Rajd o Kropelce – Terwer Logistic zwycięzcy kategorii
 
Grupa PB, klasa 1 Rafał Fiołek/Paulina Fiołek, Renault Clio
 
Grupa PB, klasa 2 Aleksandra Bogus/Marcin Bogus, Toyota Corolla
 
Grupa PB, klasa 3 Dariusz Magdziarczyk/Dorota Magdziarczyk, Toyota Avensis
 
Grupa PB, klasa 4 Aleksander Jaroszewicz/Marcin Dwojak, Renault Clio 3 RS
 
Grupa ON, klasa 1 Sylwester Pałuk/Magdalena Pałuk, Opel Combo
 
Grupa ON, klasa 2 Mateusz Bojaryn/ Danuta Drzazga-Bojaryn, Audi A2
 
Grupa ON, klasa 3 Paweł Tarapacki/Justyna Tarapacka, Volkswagen Polo
 
Grupa ON, klasa 4 Damian Blachnik/ Danuta Blachnik, Chevrolet Lacetti
 
Grupa Historyczna, klasa 2 Aleksander Ćwirko/Agnieszka Ćwirko, Fiat 126p
 
Grupa Historyczna, klasa 4 Jan Jurek/Łukasz Jurek, Mercedes S 280
 
Grupa LPG, klasa 2 Robert Wrzosek/ Michalina Borowska, Mazda 121
 
Grupa LPG, klasa 2 Marcin Pietrzyk/Magda Pietrzyk, Honda Accord
 
Grupa Open Bartosz Jagielnicki/Katarzyna Szymonek, Audi 80
 
Grupa TOYOTA Bezpieczny Kierowca Rafał Chowański/Maciej Chowański, Toyota Auris Hybrid
 
PaPu

Dolnośląski Rajd o Kropelce

Limanowskiego 15, 58-300 Wałbrzych
tel.: +48 74 644 70 80 +48 603 60 60 70

Mapa strony

strony internetowe Wałbrzych
HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

ZAMKNIJ